Naše kompletní služby

V ordinaci MUDr. Markéty Stupkové se specializujeme na poskytování komplexních ortodontických služeb, a to v oblasti diagnostiky, léčby i prevence. Dáváme si záležet na tom, aby u nás každý pacient obdržel pečlivý individuální přístup a měl neustále možnost se zeptat na všechny detaily léčby i léčebných možností. Budeme rádi, pokud se nám kdykoli ozvete, abyste se zeptali na detaily našich služeb. Těšíme se na spolupráci s Vámi!

Jak probíhá léčba křivých zubů a dalších ortodontických vad?

  1. Na začátku vedeme s pacientem podrobné konzultace, abychom si vzájemně ujasnili povahu problému, nabídli pacientovi všechny podstatné informace o léčebných možnostech a jejich finanční, estetické a odborné stránce a umožnili mu zeptat se na všechno, co jej ohledně léčby zajímá.
  2. Abychom mohli začít s léčbou, je pro nás zásadní sestavit nejprve pečlivou, kvalitní diagnózu. Dalším krokem ve spolupráci s pacientem je tak zevrubné vstupní vyšetření, které nám pomáhá určit přesnou povahu problému a sesbírat data, která nám následně pomohou s léčbou. Součástí vstupních vyšetření je zhotovení rentgenových snímků, otisky chrupu i fotografická dokumentace.
  3. Nakonec přichází na řadu stanovení léčebného plánu, který pokaždé koncipujeme tak, aby vyhovoval všem potřebám pacienta. Samozřejmě Vám zároveň podrobně vysvětlíme, jak bude celý léčebný proces probíhat.

Typy rovnátek

Snímatelná rovnátka – V současnosti se používají především pro retenci nebo léčbu nejmenších pacientů, protože je jejich efektivita obecně výrazně nižší než v případě fixních aparátů.

Fixní rovnátka – Fixní aparáty se používají pro léčbu dětí s kompletním stálým chrupem i pro dospělé pacienty v každém věku. Fixní rovnátka si můžete vybrat tak, aby byla v ústech takřka neviditelná. A ačkoli jejich nošení vyžaduje o něco pečlivější zubní hygienu, než je obvyklé, nezasáhnou Vám fixní rovnátka do života nijak zásadně. Jejich nošení nebolí, nebrání při jídle ani při dalších každodenních činnostech a je čím dál tím běžnější i u dospělých pacientů.

V naší ordinaci Vám nabídneme:

  • kovové zámky
  • keramické zámky
  • samoligovací zámky
  • „neviditelná“ rovnátka (aparát na lingvální straně zubů).